Miniblazovy stránky

Ahoj buďte tu jako doma doufám že tuto adresu budete rozšiřovat třeba aš za polární kruh.

Tenis

Mauresmová

Mauresmová vyhrála Wimbledon

Amélie Mauresmová s trofejí pro vítězku Wimbledonu.

foto: REUTERS/Kevin Lamarque

Francouzská tenistka Amélie Mauresmová se stala poprvé v kariéře vítězkou Wimbledonu. Světová jednička ve finále na trávě v All England Clubu porazila třetí nasazenou Justine Heninovou-Hardenneovou z Belgie po setech 2:6, 6:3 a 6:4. Mauresmová je první francouzskou vítězkou Wimbledonu po 81 letech, napodobila triumf legendární Suzanne Lenglenové z roku 1925.

LONDÝN - Finále Wimbledonu hrála od té doby také Nathalie Tauziatová, ale v roce 1998 nestačila na Češku Janu Novotnou. "Je to nádherný pocit," řekla Mauresmová při proslovu k divákům s talířem pro vítězku v náručí. Předtím po využitém mečbolu klekla na wimbledonskou trávu a měla v očích slzy radosti.

"Mám za sebou skvělé dva týdny. Děkuji všem, kteří mi pomohli. Strašně jsem tady chtěla vyhrát. Už nechci nikoho slyšet mluvit o mých nervech," dodala. Sedmadvacetiletá Mauresmová získala za triumf v Londýně 625 000 liber. Po titulu na Australian Open, kde rovněž porazila ve finále Heninovou-Hardenneovou, získala svůj druhý grandslamový titul.

Belgičanka dopadla ve finále stejně jako v roce 2001, kdy podlehla Američance Venus Williamsové. "Není mnoho co říci. Hrála lépe než já a využila své šance," řekla Heninová-Hardenneová na kurtu.

Po dlouhé době časté výpady k síti

Po letech mohli diváci v ženském finále sledovat tenis s častými výpady k síti. Mauresmová i Heninová-Hardenneová se snažily v prvním setu o hru servis-volej. Belgičanka byla téměř bezchybná a získala hned úvodní servis soupeřky. Heninová měla rovněž dobré returny a vítězné voleje. Druhý brejk získala v sedmé hře a sadu ukončila esem.

Báječná forma Belgičanky se ale v druhém setu jako by rozplynula. Heninová se nemohla opřít o první servis a začala chybovat od základní čáry i na síti. Mauresmová toho využila, poprvé prorazila Heninové podání a vedla 3:0. To už se hrálo častěji od základní čáry než v prvním setu. Mauresmová nevyužila brejk na 5:1, ale mrzet ji to nemuselo. Francouzka nakonec ukončila druhou sadu v deváté hře esem, podobně jako první set Heninová.

Před Fed Cupem ve skvělé formě

Belgičanka ztratila uvolněnost i lehký pohyb a Mauresmová měla převahu. Francouzka získala rozhodující brejk na 2:1. Další mohla přidat v páté hře, ale Heninová bojovností udržela naději na zvrat. Mauresmová ovšem výborně servírovala a pevným krokem došla za výhrou. Při prvním mečbolu jí soupeřka pomohla forhendem do sítě.

Bez ohledu na výsledek finále bylo jisté, že Mauresmová zůstane světovou jedničkou a z této pozice by měla vést příští týden Francii v utkání o Světovou skupinu I Fed Cupu proti České republice. Heninová-Hardenneová bude v žebříčku dvouhry WTA nadále třetí.

Žádné komentáře
 
Tak zase někdy příjďte a hlavně tento web řeknětedál.