Miniblazovy stránky

Ahoj buďte tu jako doma doufám že tuto adresu budete rozšiřovat třeba aš za polární kruh.

Filmy

Matrix

Matrix ReloadedMatrix, největší virtuální síť, ve které většina lidí prožije celý svůj život, aniž by o tom věděli, byl kompletně přeprogramován a restartován. Jen hrstka lidí žije život skutečný v posledním skutečném městě Sión, které se připravuje na válku proti neúprosně se blížícím strojům.

Matrix ReloadedMatrix Reloaded je založený na akci, akci a akci. Akční scény jsou opravdu vyvedené, filmové triky úžasné, létání a zpomalování záběrů je dokonalejší než dříve. Celkový zážitek z filmu ale, ve srovnání s prvním dílem, trochu pokulhává.

Matrix ReloadedZatímco v prvním dílu netušíte o co jde a od začátku do konce objevujete Matrix, ve dvojce naopak tušíte téměř vše, takže napětí z filmu se omezuje na sledování posloupnosti akčních scén kolem celkem primitivní dějové linie. Ta je, pravda, ve srovnání s jedničkou, o něco složitější, ale stejně to pocity nepoznaného nenahradí.

Tolik vychvalovaný souboj Nea s naklonovanými agenty Smithy mě extra nenadchl. Ani téměř nepřemožitelný Neo nemohl nad takovou přesilou zvítězit, stejně jako nemohl být poražen, takže několik minut trvající bitka je završena útěkem po způsobu supermana.

Matrix ReloadedSupermanovské manýry jsou pak lehce překročeny v momentě, kdy Neo oživý umírající Trinity. Jedna věc je schopnost do jisté míry ovlivňovat Matrix, kterýžto je jen počítačový program, a jiná věc je ovlivňovat skutečnou realitu. Kdo zemře v Matrixu ten, jak známo, zemře i v reálném světě. Ale oživení v Matrixu by, podle mě, již nemělo vést k oživení skutečnému. Hranice Matrixu přece jen existují a do skutečné reality program zasahovat nemůže.

Přes všechno, co jsem o Matrix Reloaded napsal "špatného", to určitě stojí za to vidět. Zklamaný jsem nebyl, protože jsem ani neměl velká očekávání. A protože Matrix Reloaded končí takřka uprostřed scény, takže vám nezbývá, než jít na třetí pokračování, i já tento článek zakonč...

 
Tak zase někdy příjďte a hlavně tento web řeknětedál.